Hallitus

Tässä osiossa SPLY hallitus esittäytyy. Hallituskausi on kaksivuotinen. Hallituksen jäsenillä tulee olla palliatiivisen lääketieteen erityispätevyys. 



Linkki hallituksen suljetuille sivuille

Anni Karppila

Geriatrian erikoislääkäri, palliatiivisen lääketieteen erityispätevyys

Ylilääkäri, akuuttiosastot ja kotisairaala

Sairaalapalvelut, Keski-Uudenmaan sairaala

Vastuualue: Puheenjohtaja

Heidi Bengts

Syöpätautien erikoislääkäri

Palliatiivisen lääketieteen erityispätevyys

Osastonylilääkäri, onkologian yksikkö, Vaasan keskussairaala

Vastuualue: sihteeri


Juho Lehto

Palliatiivisen lääketieteen professori, Tampereen Yliopisto

Ylilääkäri, Palliatiivinen keskus, TAYS

Koulutusvastaava

juho.lehto@tuni.fi

Marjo Pulkkinen

Yleislääketieteen ja geriatrian erikoislääkäri

Palliatiivisen lääketieteen erityispätevyys

Kuopion kaupungin vanhuspalvelut, kotisairaala

Vastuualue: Taloudenhoitaja

marjo.pulkkinen@yahoo.com

Kaisa Anttila

Yleislääketieteen erikoislääkäri

Palliatiivisen lääketieteen erityispätevyys

Osaston ylilääkäri, Palliatiivinen keskus/ Seinäjoen keskussairaala

Vastuualue: Koulutus (kotimainen kurssi)

kaisa.anttila@epshp.fi




Reetta Piili

Syöpätautien ja sädehoidon erikoislääkäri

Palliatiivisen lääketieteen erityispätevyys

Erikoislääkäri, palliatiivinen konsultti, Palliatiivinen keskus, Tampereen yliopistollinen sairaala

Vastuualue: Nordic Specialist Course in Palliative Medicine (NSCPM)

reetta.piili@iki.fi

Reino Pöyhiä

Palliatiivisen lääketieteen dosentti

ylilääkäri ESSOTE

Vastuualue: Varapuheenjohtaja, Palliatiiviset päivät

reino.poyhia@helsinki.fi

Kaisla Mannerla

Geriatrian erikoislääkäri

Palliatiivisen lääketieteen erityispätevyys

Apulaisylilääkäri, Suursuon sairaala, Helsingin sairaala

Vastuualueet: koulutus (kotimainen kurssi), palliatiiviset päivät

kaisla.mannerla@gmail.com




Satu Isomaa

 

LL, yleislääketieteeseen erikoistuva

Palliatiivisen lääketieteen erityispätevyys

Osaston ylilääkäri, Palliatiivinen poliklinikka, Mehiläinen Länsi-Pohja

 

Vastuualueet: tiedottaja, jäsenrekisterin ylläpito

satu.isomaa@mehilainen.fi